Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Moffat aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Moffat units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Moffat 017121 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Moffat 017121 5 Inch Thermostat Ego Cap Tube 57 3/4 Inch Length Stainless Steel
| Fits with Manufacturer | Moffat |
|---|---|
| Model Number | 017121 |
| Manufacturer Part # | 017121 |
| Height | 1.75" |
| Width | 5" |
| Depth | 6.5" |
| Weight | 0.28 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Italy |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Moffat 017121 Thermostat, Ego, Cap Tube 57 3/4" Bulb Length 6 1/4" Diameter 1/8", , Temperature Range 50 -320 C/122 -608 F 4 Terminal, , Fits Moffat Models, , E25b E31 E311 E311ms
