RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen steamers combi ovens and steam kettles.
- Authorized Groen dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Groen 012195 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen 012195 Grease Fitting 1/8 Inch Mpt 90 Degree for Groen Equipment
| Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | 012195 |
| Manufacturer Part # | 012195 |
| Height | 0.5" |
| Width | 0.6" |
| Depth | 0.85" |
| Weight | 0.03 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen 012195 Grease Fitting 1/8" Mpt 90 Degree, Groen Braising Pan & Kettles Bpm-30g Bpm-30gs Bpm-40g, Bpm-40gs Bpp-30g Bpp-40g D20 D40 D60 Dl20 Dl40, Dl60 Dl80 Dlt20 Dlt40 Dlt60 Dlt80 Dt20 Dt40 Fpc, Fpc/1 Fpc/1-2 Fpc/1-3 Fpc/1-4 Hfp/2 Hfp/2e Hfp/2e-2, Hfp/2e-3 Hfp/2e-4 Mw/d Mw/dt Mw/fpc Mw/fpc/1 Nhfp/2e
