RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen steamers combi ovens and steam kettles.
- Authorized Groen dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Groen 012022 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen 012022 8 Inch Worm Gear Compatible with Groen Kettles
| Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | 012022 |
| Manufacturer Part # | 012022 |
| Height | 1.2" |
| Width | 7.8" |
| Depth | 7.8" |
| Weight | 7.74 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen 012022 Worm Gear, 8" Dia 1-1/4" Thick 2" Id With 2 Set Screw Holes, Groen Kettle D40 D60 Dl40 Dl60 Dl80 Dlt40 Dlt60, Dlt80 Dt40 Mw/d Mw/dt
