FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hobart 01-505026-000PE Motor Gear 1/4hp Steel Black 11 3/4 Inch
| Manufacturer | Mannhart |
|---|---|
| Model Number | 01-505026-000PE |
| Manufacturer Part # | 01-505026-000PE |
| Height | 5.9" |
| Width | 6" |
| Depth | 12" |
| Weight | 15.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Mannhart 01-505026-000PE Color Black, Material Steel, Length 11 3/4", 286 Mm, Width 3 1/2", 89 Mm, Voltage 115 V Ac, Horse Power 41278, Includes 3ft. Wire 5/8" Od X 2 1/4" L Shaft, Depth 5 1/2", 140 Mm
