Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cast iron cookware.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-429228-000Y2 cast iron cookware
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-429228-000Y2 7 7/8 Inch Grate Top Cast Iron Support
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-429228-000Y2 |
| Manufacturer Part # | 00-429228-000Y2 |
| Height | 0.54" |
| Width | 3.1" |
| Depth | 3.12" |
| Weight | 7.29 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-429228-000Y2 Material Cast Iron, Length 7 7/8", 200 Mm, Width 7 7/8", 200 Mm
