Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-413090-00001 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-413090-00001 2 Inch Spring Bracket for Vulcan Ovens
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 00-413090-00001 |
| Manufacturer Part # | 00-413090-00001 |
| Height | 2" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 00-413090-00001 Spring Bracket 2", Vulcan Oven H 7800 Gh3/72 Gh3/72c Gh3/72s Gh30 Gh30c, Gh45 Gh45/72 Gh56 Gh56s Gh6 Gh60 Gh60/45 Gh60/72, Gh6045c Gh60t Gh60t/45 Gh60t/72 Gh6c Gh6s Gh6t45c, Gh72 Gh72/45 Ghm3/72 Ghm6
