Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-412788-00004 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-412788-00004 48 Inch Thermocouple Heavy Duty Stainless Steel
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 00-412788-00004 |
| Manufacturer Part # | 00-412788-00004 |
| Height | 1" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 3" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 00-412788-00004 1900 Series Heavy Duty Thermocouple 48" Long.20-30 Mv, Coaxial Thermocouple Threads 11/32"-32, Market Forge Skillet Where Applicable, Southbend Hdg-(36 36m 36re 48 48m 48re 60 60m 60re, 72 72m 72re), Vulcan Hart Heavy Duty Range/oven Gh3/72 Gh3/72c Gh3/72s, Gh30 Gh30c, Gh45 Gh45/72 Gh56 Gh56s Gh6 Gh60 Gh60/45 Gh60/72, Gh6045c Gh60t Gh60t/45 Gh60t/72 Gh6c Gh6s Gh6t45c, Gh72 Gh72/45 Ghm3/72 Ghm30 Ghm30c Ghm45 Ghm45/72, Ghm56 Ghm6 Ghm60 Ghm60/45 Ghm60/72 Ghm60t Ghm60t/45, Ghm60t/72 Ghm72 Ghm72/45
