Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-408279-00021 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-408279-00021 3/4 Inch Lp Gas Pressure Regulator 250000 BTU
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 00-408279-00021 |
| Manufacturer Part # | 00-408279-00021 |
| Height | 3.5" |
| Width | 3" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 0.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 00-408279-00021 Lp Gas 3/4" Fpt Gas In/out 5.5" - 12" Wc, 1/2"psi 250 000 Btu Maxitrol Rv48l-66-0033 Preset At, Factory To 8.0, American Range, Bakers Pride Oven Where Applicable., Blodgett Oven Series 900 999 1000 Bcg Fa Gzl., Garland Griddle Series Gd, Imperial Oven Ir Ihr, Keating Fryer Bb Cc & Ts 18" & Up., Southbend, Oven Series 300., Griddle Series Sg Counter Top, Vulcan Broiler Grill Warmer Where Applicable., Fryer 7594g Oven Series 7000, Range 24l 36l/lc 48l/lc 148l/lc 60l/lc/lcc 161l/lc
