RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart steamers combi ovens and steam kettles.
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart 00-343385-00001 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-343385-00001 Thermostat 3/16 Inch X 11-5/8 Inch Bulb - OEM
| Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 00-343385-00001 |
| Manufacturer Part # | 00-343385-00001 |
| Height | 3.45" |
| Width | 4.9" |
| Depth | 14.6" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 00-343385-00001 [ Type - Kx ] [ Temp 140-425 ], [ Bulb 3/16" X 11-5/8" ], [ Cap 24" ] [mount 1], For Dial Use, [ Dial # 22-1284 Off-450-100 Position Up/down ] Or, # 22-1004 2" Dia Off-450-100 4-way ], Ge/hobart Oven C85 (half Size) Cn85 Cn90b Cn91c, Cn92 Cn401.
