Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket mixer parts and accessories.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-295119 mixer parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-295119 6.5 Inch Hook Dough Aluminum for 20 Qt Hobart Mixer
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-295119 |
| Manufacturer Part # | 00-295119 |
| Height | 5.5" |
| Width | 6.5" |
| Depth | 12.5" |
| Weight | 2.77 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-295119 Aluminum Dough Hook For 20 Qt Bowl, Hobart Mixer
