Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial dishwashers.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-287591-4 commercial dishwashers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-287591-4 200/208v 5000/5400w Dishwasher Heater - Hobart C-44 C-54
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-287591-4 |
| Manufacturer Part # | 00-287591-4 |
| Height | 24" |
| Width | 6.5" |
| Depth | 6.5" |
| Weight | 6.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-287591-4 [ 200/208v 5000/5400w 1-3ph ] [ 2-3/4" Oc Bolt Holes, , 10-1/2" Inside ][terminals Screw 10-32, [ Gasket # 32-1123 ] No Bolts, Hobart Dishwasher C-44 C-54
