- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hobart 00-275447 10 Inch Beater 40 Qt To 60 Quartz Cast Aluminum
| Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-275447 |
| Manufacturer Part # | 00-275447 |
| Height | 3.05" |
| Width | 10.95" |
| Depth | 19.45" |
| Weight | 5 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-275447 Material Cast Aluminum, Length 18 1/2" Overall, 70 Mm Overall, Width 9 3/4", 248 Mm, Note Used With Fmp# 205-1143 Mixer Bowl, 40qt Beater For, Use On 60 80 & 140 Qt Mixers When Using An Adaptable 40qt, Bowl, Nsf Certified Y
