RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket mixer parts and accessories.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-23522-2 mixer parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-23522-2 80 Quart Whip Wire for Hobart M802 and L800 Series Stainless Steel
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-23522-2 |
| Manufacturer Part # | 00-23522-2 |
| Height | 19.49" |
| Width | 12.01" |
| Depth | 12.01" |
| Weight | 6.61 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-23522-2 Wire Whip 80 Qt, Material(s) Stainless Steel, Type 80 Qt (76l), Weight 8.66 Lb, Models Used In, Hobart Corp L800 Series M802 Series
